Ek İş Onerileri: Yeni bir iş nasıl kurulurkurmayı mı planlıyorsunuz

Ek İş Onerileri: Yeni bir işe nasıl başlanır Yeni bir işe

başlamak, özellikle daha önce hiç yapmamışlarsa, çoğu için göz korkutucu görünebilir. Bir şeyleri gerçekleştirmeden önce birçok planlama, beyin fırtınası ve bürokratik süreçten geçmeniz gerekiyor. Sizin gibi gelecek vadeden girişimcilerin çoğu için bu, son derece bunaltıcı gelebilir.

Ancak, ilk adımların her zaman en zoru olduğunu unutmamalısınız. Diğer tüm rüyalar gibi, küçük bir yerden başlamak önemlidir, çünkü sizi hayatta daha büyük şeylere götürebilir. Zamanınıza, paranıza ve özverinize yatırım yapacaksınız. Ama sonunda bir kez başardığınızda, şimdiye kadar elde edeceğiniz en değerli başarılardan biri olacak.

Dolayısıyla, yenibaşlangıç ​​yapmak için bu kısa kılavuza göz atın:

Bir fikir seçinbir fikirle

bir iş kurmayı düşünüyorsanız, size avantajlı birBir iş kurmadan önce, öncebaşlamalısınız. Her zaman yapmak istediğin her şeyi düşün. En sevdiğiniz gruplardan ilham alan havalı bir gömlek veya birçok insanın yararlanabileceği bir hizmet olabilir. İş fikriniz, sizi başarılı kılmanın garantili bir yolu olan pazardaki bir boşluğu dolduran bir şey olabilir.

Elinizin altında gösterişli bir iş planına sahip olmanıza gerek yok; amaç potansiyel fikirleri düşünmektir. Örneğin güvendiğiniz kişilerden tavsiye isteyerek başlayabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse, tutkulu olduğunuz şeyleri ve bunları nasıl karlı bir şeye dönüştürebileceğinizi düşünün.

Bir işletme adı düşünün İşletmeniz için bir ad

seçmek, başarılması zor bir iştir. Pazarlamanızın temellerinden biri olduğu için başarınızı sağlayabilir veya kırabilir. Yanlış adı seçerseniz, müşterilerinizle bağlantı kurulamayabilir veya daha da kötüsü yasal sorunlara yol açabilir.

Bir işletme adı seçerken, hecelemesi çok zor bir şey seçmeyin. Kaçınmak istediğiniz şey, müşterilerinizin markanızı unutması veya karıştırmasıdır. Kısa ve basit tutun, böylece izleyiciler için işleri daha akılda kalıcı hale getirin. 

Ayrıca, akılda kalıcı bir şey seçmek isteyebilirsiniz. Hedef kitlenize bağlı olarak pop kültürü, 80’ler nostaljisi ve hatta memler hakkında fikirler bulabilirsiniz!

Mali durumunuzu değerlendirin

Bir işe başlarken hatırlamanız gereken şeylerden biri, bunun tasarruflarınızı olumsuz etkileyebileceğidir. Başlangıç ​​maliyetinin ne kadar büyük olacağını ve bunu nasıl finanse edeceğinizi öğrenmelisiniz. Yeni başlayanlar için, bir banka kredisine başvurabilir veya tam zamanlı bir işte çalışabilir, böylece bir iş açmak için yeterli para kazanabilirsiniz.

Bir işletme sahibi olmak çok pahalıya mal olabileceğinden, istikrarlı bir zemin bulmanıza yardımcı olması için başlangıç ​​sermayenizi olduğundan fazla tahmin etmenin daha iyi olduğunu unutmayın. Sizi doğru yolda tutmak için mümkün olduğunca harcamalarınızı izleyin.